Zwroty

1.Zgodnie z przepisami Kupujący może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki (tekst jednolity prawa odstąpienia od umowy dostępny JEST W PUNKCIE PONIŻEJ
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy należy przesłać do Sprzedającego w wyżej wskazanym terminie na jego adres bądź też wysłać je Sprzedającemu drogą elektronczną na adres mailowy wskazany wyżej.
2.Jeżeli skorzystają Państwo z tej drugiej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku – pocztą elektroniczną.
3.Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Można skorzystać z formularza odstąpienia od umowy.
Zwracany towar należy odesłać na adres Sprzedawcy razem z dowodem zakupu (oryginalny paragon lub kopia faktury) niezwłocznie, na przykład wraz z oświadczeniem o odstąpieniu, nie później jednak niż w terminie 14 dni od wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
4. Do zachowania tego terminu wystarczy nadanie rzeczy przed jego upływem. Do oświadczenia o odstąpieniu warto dołączyć informację o nicku konta Allegro, z którego dokonywany był zakup, numerze zamówienia oraz ewentualnie numerem rachunku bankowego na który ma zostać zwrócona kwota, co przyspiesza procedurę zwrotu.
5.Sprzedawca po odstąpieniu od umowy zwraca Kupującemu cenę zwracanego towaru wraz z kosztem wysyłki do Kupującego najtańszym sposobem ( bez względu na sposób wysyłki wybrany przez Kupującego). Kupujący ponosi koszt odesłania zwracanego towaru do Sprzedawcy.
Sprzedawca zwraca pieniądze w sposób, w jaki Kupujący dokonał płatności,chyba że Kupujący wyrazi zgodę na zwrot pieniędzy na konto Kupującego.
6. Zwrot pieniędzy nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu przez Sprzedawcę zwracanego towaru lub przesłania Sprzedającemu dowodu nadania do niego zwracanego towaru, nie później jednak niż w terminie 14 dni od otrzymania przez Sprzedawcę zwracanego towaru lub przesłania Sprzedającemu dowodu nadania.
Przed odesłaniem paczki do Sprzedawcy najlepiej się z nim skontaktować e-mailem w celu ustalenia szczegółów zwrotu.

masz pytania?

skontaktuj się
z nami!